Preu de l'habitatge a Valencia (província): 2.154 €/m²
El preu mitjà de l'habitatge en venda a Valencia (província) és de 2.154 €/m² (mediana de 26.547 anuncis, dades a 2 de novembre del 2026). El lloguer mitjà és de 15,15 €/m² al mes i la rendibilitat bruta mitjana (lloguer anual dividit pel preu de compra) és del 8,4 %.
−0,4 % el preu del m² respecte al mes anterior.
Preu per municipi a Valencia
| Municipi | Venda €/m² | Lloguer €/m² | Rendib. | Anuncis |
|---|---|---|---|---|
| Valencia | 3.419 € | 18,33 | 6,4 % | 3.800 |
| Gandia | 1.800 € | 8,33 | 5,6 % | 936 |
| Cullera | 2.471 € | 14,91 | 7,2 % | 772 |
| Sagunto / Sagunt | 2.178 € | 11,50 | 6,3 % | 652 |
| Alzira | 1.347 € | 8,84 | 7,9 % | 558 |
| Oliva | 1.685 € | 9,59 | 6,8 % | 481 |
| Torrent | 2.000 € | 12,04 | 7,2 % | 480 |
| Ontinyent | 1.149 € | 5,57 | 5,8 % | 396 |
| Sueca | 1.604 € | 11,91 | 8,9 % | 363 |
| Tavernes de la Valldigna | 1.135 € | — | — | 321 |
| Paterna | 2.392 € | 12,50 | 6,3 % | 309 |
| Llíria | 1.441 € | 11,33 | 9,4 % | 283 |
| Chiva | 1.608 € | 10,50 | 7,8 % | 276 |
| Xàtiva | 1.281 € | 7,40 | 6,9 % | 274 |
| Algemesí | 1.147 € | — | — | 222 |
| Carcaixent | 1.081 € | — | — | 187 |
| Burjassot | 2.385 € | 13,33 | 6,7 % | 181 |
| Puçol | 2.272 € | 11,60 | 6,1 % | 174 |
| Bétera | 2.216 € | 11,24 | 6,1 % | 164 |
| Carlet | 1.053 € | — | — | 159 |
| Godella | 3.160 € | 14,38 | 5,5 % | 149 |
| L'Eliana | 2.894 € | 10,91 | 4,5 % | 146 |
| Mislata | 2.569 € | 14,78 | 6,9 % | 146 |
| Alberic | 1.102 € | — | — | 143 |
| Xirivella | 2.151 € | 12,75 | 7,1 % | 143 |
| Vilamarxant | 1.348 € | — | — | 142 |
| Náquera | 2.156 € | 8,67 | 4,8 % | 130 |
| Manises | 2.209 € | 14,29 | 7,8 % | 128 |
| Montserrat | 1.384 € | 13,33 | 11,6 % | 128 |
| La Pobla de Vallbona | 1.984 € | 13,14 | 7,9 % | 122 |
| Catarroja | 1.561 € | 13,10 | 10,1 % | 114 |
| Aldaia | 1.802 € | 12,86 | 8,6 % | 108 |
| Turís | 1.268 € | — | — | 107 |
| Xeresa | 3.090 € | — | — | 106 |
| Canet d'En Berenguer | 3.190 € | 13,91 | 5,2 % | 105 |
| Daimús | 2.554 € | 10,27 | 4,8 % | 102 |
| Requena | 767 € | — | — | 102 |
| Riba-roja de Túria | 2.011 € | 11,67 | 7,0 % | 94 |
| El Puig de Santa Maria | 3.489 € | 23,30 | 8,0 % | 92 |
| L'Alcúdia | 1.072 € | — | — | 92 |
| Picassent | 1.568 € | 9,52 | 7,3 % | 92 |
| Bellreguard | 1.708 € | — | — | 91 |
| Albaida | 850 € | — | — | 89 |
| Alaquàs | 1.826 € | — | — | 88 |
| Alginet | 1.473 € | 10,86 | 8,8 % | 86 |
| Moncada | 2.124 € | 11,40 | 6,4 % | 85 |
| Xeraco | 1.583 € | 6,25 | 4,7 % | 85 |
| Alboraya | 3.651 € | 19,00 | 6,2 % | 82 |
| Canals | 855 € | — | — | 82 |
| Benifaió | 1.240 € | — | — | 78 |
| Alfafar | 2.214 € | 10,87 | 5,9 % | 77 |
| L'Olleria | 920 € | — | — | 76 |
| Paiporta | 2.457 € | — | — | 76 |
| Albal | 1.972 € | 8,00 | 4,9 % | 74 |
| Benetússer | 1.810 € | 10,65 | 7,1 % | 74 |
| Quart de Poblet | 2.521 € | — | — | 74 |
| Vilallonga / Villalonga | 1.250 € | — | — | 74 |
| La Font d'en Carròs | 1.242 € | 7,09 | 6,8 % | 73 |
| Massamagrell | 2.137 € | 15,02 | 8,4 % | 73 |
| Gilet | 1.719 € | — | — | 72 |
| Miramar | 2.101 € | 9,31 | 5,3 % | 72 |
| Godelleta | 1.475 € | — | — | 71 |
| Silla | 1.746 € | — | — | 69 |
| Piles | 1.472 € | 10,47 | 8,5 % | 67 |
| Utiel | 696 € | — | — | 66 |
| Benaguasil | 1.564 € | — | — | 65 |
| Enguera | 713 € | — | — | 63 |
| Montroi / Montroy | 1.500 € | — | — | 61 |
| Bocairent | 709 € | — | — | 57 |
| La Pobla de Farnals | 2.913 € | 14,72 | 6,1 % | 57 |
| Palma de Gandia | 917 € | — | — | 56 |
| La Pobla Llarga | 1.044 € | — | — | 54 |
| Benigànim | 941 € | — | — | 50 |
| Polinyà de Xúquer | 1.236 € | — | — | 50 |
| Buñol | 1.175 € | — | — | 49 |
| Llaurí | 1.028 € | — | — | 48 |
| Guadassuar | 691 € | — | — | 47 |
| Barx | 1.503 € | — | — | 46 |
| Favara | 1.223 € | — | — | 46 |
| La Llosa de Ranes | 821 € | — | — | 44 |
Preguntes freqüents
Quant costa el metre quadrat a Valencia (província)?
El preu mitjà de l'habitatge en venda a Valencia (província) és de 2.154 €/m² (mediana de 26.547 anuncis, dades a 2 de novembre del 2026).
Quina rendibilitat dona llogar un habitatge a Valencia (província)?
El lloguer mitjà és de 15,15 €/m² al mes i la rendibilitat bruta mitjana (lloguer anual dividit pel preu de compra) és del 8,4 %. És una mitjana bruta: no descompta l'IBI, la comunitat, els períodes sense llogater ni els impostos.
D'on surten aquestes dades?
Dels anuncis públics de venda i lloguer dels portals immobiliaris que LUXXOR RADAR llegeix cada dia. Es calcula la mediana del €/m² i es descarten els preus absurds, els actius de bancs i les habitacions soltes. Són preus d'anunci, no de tancament.
Dades de LUXXOR RADAR, llicència CC BY 4.0: les pots fer servir citant «LUXXOR RADAR» amb un enllaç a aquesta pàgina. Són preus d'anunci, no de tancament.