Preu de l'habitatge a Barcelona (província): 3.174 €/m²
El preu mitjà de l'habitatge en venda a Barcelona (província) és de 3.174 €/m² (mediana de 82.109 anuncis, dades a 2 de novembre del 2026). El lloguer mitjà és de 25,00 €/m² al mes i la rendibilitat bruta mitjana (lloguer anual dividit pel preu de compra) és del 9,5 %.
+1,0 % el preu del m² respecte al mes anterior.
Preu per municipi a Barcelona
| Municipi | Venda €/m² | Lloguer €/m² | Rendib. | Anuncis |
|---|---|---|---|---|
| Barcelona | 5.121 € | 29,00 | 6,8 % | 14.601 |
| Badalona | 2.600 € | 20,65 | 9,5 % | 3.288 |
| L'Hospitalet de Llobregat | 3.158 € | 24,00 | 9,1 % | 2.735 |
| Sabadell | 2.370 € | 12,50 | 6,3 % | 2.521 |
| Terrassa | 2.197 € | 12,06 | 6,6 % | 2.143 |
| Mataró | 2.338 € | 14,34 | 7,4 % | 1.511 |
| Castelldefels | 4.608 € | 19,47 | 5,1 % | 1.184 |
| Santa Coloma de Gramenet | 2.483 € | 21,30 | 10,3 % | 890 |
| Manresa | 1.526 € | 10,41 | 8,2 % | 795 |
| Sitges | 5.750 € | 19,93 | 4,2 % | 744 |
| Rubí | 2.361 € | 13,53 | 6,9 % | 695 |
| Vilanova i la Geltrú | 3.084 € | 15,00 | 5,8 % | 655 |
| Granollers | 2.729 € | 11,03 | 4,9 % | 614 |
| Sant Cugat del Vallès | 5.182 € | 20,52 | 4,8 % | 545 |
| Pineda de Mar | 2.483 € | 17,69 | 8,5 % | 531 |
| Sant Pere de Ribes | 3.316 € | 16,61 | 6,0 % | 516 |
| Esplugues de Llobregat | 4.128 € | 22,08 | 6,4 % | 494 |
| Sant Adrià de Besòs | 3.327 € | 21,33 | 7,7 % | 490 |
| Sant Boi de Llobregat | 2.879 € | 22,85 | 9,5 % | 490 |
| Tordera | 1.732 € | 10,00 | 6,9 % | 482 |
| Vic | 2.668 € | 14,06 | 6,3 % | 457 |
| Gavà | 3.472 € | 21,99 | 7,6 % | 437 |
| Viladecans | 3.173 € | 19,47 | 7,4 % | 422 |
| Mollet del Vallès | 2.383 € | 13,35 | 6,7 % | 417 |
| Igualada | 2.324 € | — | — | 410 |
| Cubelles | 2.922 € | 16,06 | 6,6 % | 390 |
| Cornellà de Llobregat | 2.997 € | 20,38 | 8,2 % | 377 |
| Calella | 2.800 € | 13,46 | 5,8 % | 337 |
| Montcada i Reixac | 2.207 € | 17,60 | 9,6 % | 331 |
| Cerdanyola del Vallès | 3.188 € | 19,32 | 7,3 % | 323 |
| Vilafranca del Penedès | 2.500 € | 15,27 | 7,3 % | 322 |
| Castellar del Vallès | 2.072 € | 12,32 | 7,1 % | 310 |
| Vallirana | 1.981 € | 19,47 | 11,8 % | 290 |
| Barberà del Vallès | 2.467 € | 14,63 | 7,1 % | 287 |
| Canovelles | 1.634 € | 9,80 | 7,2 % | 286 |
| Ripollet | 2.277 € | — | — | 267 |
| Canet de Mar | 3.073 € | — | — | 265 |
| Piera | 1.635 € | — | — | 258 |
| Corbera de Llobregat | 2.047 € | — | — | 247 |
| Esparreguera | 2.142 € | — | — | 236 |
| Arenys de Mar | 2.947 € | 18,35 | 7,5 % | 230 |
| Malgrat de Mar | 2.154 € | — | — | 217 |
| Sant Andreu de Llavaneres | 3.306 € | 19,44 | 7,1 % | 217 |
| Premià de Mar | 2.922 € | — | — | 208 |
| El Prat de Llobregat | 3.198 € | — | — | 205 |
| Sant Feliu de Llobregat | 3.755 € | — | — | 193 |
| Olivella | 1.818 € | — | — | 190 |
| Matadepera | 2.751 € | — | — | 187 |
| Manlleu | 1.329 € | — | — | 186 |
| Sant Vicenç Dels Horts | 2.403 € | — | — | 184 |
| Premià de Dalt | 3.708 € | — | — | 173 |
| Lliçà d'Amunt | 1.840 € | — | — | 172 |
| Palafolls | 2.036 € | — | — | 164 |
| Sant Joan Despí | 3.958 € | — | — | 163 |
| Santa Perpètua de Mogoda | 2.457 € | — | — | 159 |
| Sant Vicenç de Montalt | 3.247 € | 23,77 | 8,8 % | 156 |
| Les Franqueses del Vallès | 2.408 € | — | — | 154 |
| El Masnou | 3.940 € | — | — | 151 |
| Berga | 1.125 € | — | — | 149 |
| Olesa de Montserrat | 1.994 € | — | — | 145 |
| Vilassar de Dalt | 2.874 € | — | — | 145 |
| Begues | 2.635 € | — | — | 144 |
| L'Ametlla del Vallès | 2.154 € | — | — | 142 |
| Vilanova del Camí | 1.524 € | — | — | 136 |
| Cabrils | 2.862 € | 12,28 | 5,1 % | 133 |
| Sant Cebrià de Vallalta | 2.375 € | — | — | 133 |
| Sant Just Desvern | 5.006 € | — | — | 132 |
| Caldes de Montbui | 2.144 € | — | — | 131 |
| Sant Celoni | 2.000 € | — | — | 131 |
| Montornès del Vallès | 1.949 € | — | — | 129 |
| Llinars del Vallès | 2.569 € | — | — | 127 |
| Bigues i Riells del Fai | 2.080 € | — | — | 126 |
| Sant Andreu de la Barca | 2.667 € | — | — | 125 |
| Sant Quirze del Vallès | 3.412 € | — | — | 125 |
| Argentona | 2.053 € | — | — | 124 |
| Montgat | 3.828 € | — | — | 121 |
| Castellet i la Gornal | 1.631 € | — | — | 119 |
| Canyelles | 1.734 € | — | — | 117 |
| Martorell | 2.389 € | — | — | 117 |
| Santa Susanna | 2.035 € | — | — | 115 |
Preguntes freqüents
Quant costa el metre quadrat a Barcelona (província)?
El preu mitjà de l'habitatge en venda a Barcelona (província) és de 3.174 €/m² (mediana de 82.109 anuncis, dades a 2 de novembre del 2026).
Quina rendibilitat dona llogar un habitatge a Barcelona (província)?
El lloguer mitjà és de 25,00 €/m² al mes i la rendibilitat bruta mitjana (lloguer anual dividit pel preu de compra) és del 9,5 %. És una mitjana bruta: no descompta l'IBI, la comunitat, els períodes sense llogater ni els impostos.
D'on surten aquestes dades?
Dels anuncis públics de venda i lloguer dels portals immobiliaris que LUXXOR RADAR llegeix cada dia. Es calcula la mediana del €/m² i es descarten els preus absurds, els actius de bancs i les habitacions soltes. Són preus d'anunci, no de tancament.
Dades de LUXXOR RADAR, llicència CC BY 4.0: les pots fer servir citant «LUXXOR RADAR» amb un enllaç a aquesta pàgina. Són preus d'anunci, no de tancament.