Preu de l'habitatge a Girona (província): 3.035 €/m²
El preu mitjà de l'habitatge en venda a Girona (província) és de 3.035 €/m² (mediana de 27.316 anuncis, dades a 2 de novembre del 2026). El lloguer mitjà és de 15,00 €/m² al mes i la rendibilitat bruta mitjana (lloguer anual dividit pel preu de compra) és del 5,9 %.
+0,1 % el preu del m² respecte al mes anterior.
Preu per municipi a Girona
| Municipi | Venda €/m² | Lloguer €/m² | Rendib. | Anuncis |
|---|---|---|---|---|
| Roses | 3.607 € | 12,92 | 4,3 % | 3.093 |
| Empuriabrava | 3.550 € | 17,93 | 6,1 % | 2.271 |
| Lloret de Mar | 2.777 € | 15,10 | 6,5 % | 1.552 |
| Girona | 2.936 € | 21,21 | 8,7 % | 982 |
| Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró | 4.430 € | — | — | 940 |
| Calonge i Sant Antoni | 3.516 € | 17,07 | 5,8 % | 831 |
| Blanes | 2.442 € | 10,52 | 5,2 % | 633 |
| Figueres | 1.797 € | 12,47 | 8,3 % | 619 |
| Sant Feliu de Guíxols | 3.303 € | 15,00 | 5,4 % | 598 |
| Palamós | 4.069 € | 17,52 | 5,2 % | 541 |
| Palafrugell | 2.545 € | 16,83 | 7,9 % | 430 |
| Begur | 4.605 € | 17,07 | 4,4 % | 347 |
| Maçanet de la Selva | 1.592 € | — | — | 316 |
| Vidreres | 1.576 € | — | — | 272 |
| Llançà | 2.806 € | — | — | 269 |
| L'Escala | 3.467 € | 19,00 | 6,6 % | 259 |
| Salt | 1.478 € | — | — | 251 |
| Santa Cristina d'Aro | 2.499 € | — | — | 232 |
| Olot | 1.947 € | — | — | 216 |
| L'Estartit | 3.077 € | — | — | 204 |
| Tossa de Mar | 3.484 € | — | — | 172 |
| Palau-saverdera | 2.968 € | — | — | 150 |
| Caldes de Malavella | 1.945 € | — | — | 141 |
| Llagostera | 2.092 € | — | — | 128 |
| Torroella de Montgrí | 1.941 € | — | — | 128 |
| Santa Coloma de Farners | 1.783 € | — | — | 114 |
| Pals | 3.859 € | — | — | 108 |
| La Bisbal d'Empordà | 1.490 € | — | — | 105 |
| Puigcerdà | 3.859 € | 19,30 | 6,0 % | 98 |
| Sils | 1.740 € | — | — | 93 |
| Riells i Viabrea | 1.661 € | — | — | 91 |
| Cassà de la Selva | 1.824 € | — | — | 87 |
| El Port de la Selva | 4.129 € | — | — | 86 |
| Vilablareix | 3.705 € | — | — | 79 |
| Riudarenes | 1.047 € | — | — | 74 |
| Bescanó | 2.802 € | — | — | 71 |
| Ripoll | 1.581 € | — | — | 71 |
| Sant Pere Pescador | 1.993 € | — | — | 69 |
| Cadaqués | 6.647 € | — | — | 61 |
| Arbúcies | 1.120 € | — | — | 58 |
| Castelló d'Empúries | 1.933 € | 13,33 | 8,3 % | 57 |
| Navata | 4.021 € | — | — | 57 |
| Hostalric | 1.894 € | — | — | 56 |
| Peralada | 3.065 € | — | — | 51 |
| Alp | 3.323 € | 12,13 | 4,4 % | 50 |
| Banyoles | 2.191 € | — | — | 50 |
| Camprodon | 3.085 € | — | — | 46 |
| La Jonquera | 1.426 € | — | — | 43 |
| Sant Hilari Sacalm | 1.209 € | — | — | 41 |
| Anglès | 1.595 € | — | — | 40 |
| Forallac | 3.069 € | — | — | 40 |
| Breda | 1.405 € | — | — | 39 |
| Mont-ras | 2.561 € | — | — | 37 |
| Sant Gregori | 2.358 € | — | — | 35 |
| Sant Llorenç de la Muga | 1.652 € | — | — | 35 |
| Ger | 4.453 € | — | — | 34 |
| Massanes | 1.239 € | — | — | 34 |
| Cistella | 3.822 € | — | — | 31 |
| Fortià | 3.362 € | — | — | 31 |
| Sant Julià de Ramis | 2.385 € | — | — | 31 |
| Sant Joan Les Fonts | 1.698 € | — | — | 30 |
| Pau | 3.229 € | — | — | 29 |
| Sarrià de Ter | 2.374 € | — | — | 29 |
| Amer | 1.616 € | — | — | 27 |
| Besalú | 1.283 € | — | — | 27 |
| Colera | 2.588 € | — | — | 27 |
| Vall-llobrega | 2.916 € | — | — | 27 |
| Bolvir | 4.127 € | — | — | 26 |
| Campdevànol | 1.920 € | — | — | 25 |
| Quart | 1.819 € | — | — | 25 |
| Vilajuïga | 2.029 € | — | — | 25 |
| Agullana | 1.197 € | — | — | 24 |
| Cabanes (Girona) | 1.571 € | — | — | 23 |
| Llívia | 3.776 € | — | — | 23 |
| Porqueres | 2.246 € | — | — | 23 |
| Cruïlles, Monells I Sant Sadurní de L'Heura | 1.799 € | — | — | 22 |
| Fontanals de Cerdanya | 4.078 € | — | — | 22 |
| L'Armentera | 1.269 € | — | — | 22 |
| La Vall d'en Bas | 1.499 € | — | — | 22 |
| Vilafant | 1.837 € | — | — | 22 |
Preguntes freqüents
Quant costa el metre quadrat a Girona (província)?
El preu mitjà de l'habitatge en venda a Girona (província) és de 3.035 €/m² (mediana de 27.316 anuncis, dades a 2 de novembre del 2026).
Quina rendibilitat dona llogar un habitatge a Girona (província)?
El lloguer mitjà és de 15,00 €/m² al mes i la rendibilitat bruta mitjana (lloguer anual dividit pel preu de compra) és del 5,9 %. És una mitjana bruta: no descompta l'IBI, la comunitat, els períodes sense llogater ni els impostos.
D'on surten aquestes dades?
Dels anuncis públics de venda i lloguer dels portals immobiliaris que LUXXOR RADAR llegeix cada dia. Es calcula la mediana del €/m² i es descarten els preus absurds, els actius de bancs i les habitacions soltes. Són preus d'anunci, no de tancament.
Dades de LUXXOR RADAR, llicència CC BY 4.0: les pots fer servir citant «LUXXOR RADAR» amb un enllaç a aquesta pàgina. Són preus d'anunci, no de tancament.