Preu de l'habitatge a Santa Cruz de Tenerife (província): 3.750 €/m²
El preu mitjà de l'habitatge en venda a Santa Cruz de Tenerife (província) és de 3.750 €/m² (mediana de 12.183 anuncis, dades a 2 de novembre del 2026). El lloguer mitjà és de 16,67 €/m² al mes i la rendibilitat bruta mitjana (lloguer anual dividit pel preu de compra) és del 5,3 %.
−0,5 % el preu del m² respecte al mes anterior.
Preu per municipi a Santa Cruz de Tenerife
| Municipi | Venda €/m² | Lloguer €/m² | Rendib. | Anuncis |
|---|---|---|---|---|
| Adeje | 5.049 € | 21,62 | 5,1 % | 1.620 |
| Arona | 4.071 € | 21,43 | 6,3 % | 1.381 |
| Santa Cruz de Tenerife | 2.610 € | 14,29 | 6,6 % | 580 |
| Granadilla de Abona | 2.929 € | 17,34 | 7,1 % | 409 |
| San Miguel de Abona | 3.376 € | 18,75 | 6,7 % | 403 |
| Guía de Isora | 4.706 € | 18,57 | 4,7 % | 360 |
| San Cristóbal de la Laguna | 2.393 € | 13,33 | 6,7 % | 315 |
| Puerto de la Cruz | 3.669 € | 16,91 | 5,5 % | 305 |
| Santiago del Teide | 3.875 € | 14,13 | 4,4 % | 294 |
| Icod de los Vinos | 1.707 € | — | — | 216 |
| Los Realejos | 2.407 € | 13,16 | 6,6 % | 168 |
| La Orotava | 2.594 € | 17,36 | 8,0 % | 150 |
| Tacoronte | 2.534 € | 13,09 | 6,2 % | 123 |
| Candelaria | 2.684 € | 16,03 | 7,2 % | 122 |
| Santa Úrsula | 2.637 € | 12,19 | 5,5 % | 99 |
| El Rosario | 2.250 € | 15,38 | 8,2 % | 96 |
| Arico | 2.182 € | 13,76 | 7,6 % | 76 |
| Güímar | 1.721 € | 12,41 | 8,6 % | 73 |
| El Sauzal | 2.710 € | 17,20 | 7,6 % | 61 |
| Buenavista del Norte | 2.023 € | — | — | 49 |
| Arafo | 1.473 € | 13,00 | 10,6 % | 48 |
| Garachico | 2.066 € | — | — | 41 |
| El Tanque | 1.385 € | — | — | 38 |
| Tegueste | 2.194 € | 13,69 | 7,5 % | 38 |
| La Matanza de Acentejo | 2.742 € | 16,46 | 7,2 % | 34 |
| San Sebastián de la Gomera | 1.890 € | — | — | 33 |
| Los Silos | 1.733 € | — | — | 32 |
| Vilaflor de Chasna | 1.875 € | — | — | 28 |
| Valverde (Santa Cruz de Tenerife) | 885 € | — | — | 26 |
| San Juan de la Rambla | 1.621 € | — | — | 20 |
| Vallehermoso | 1.429 € | — | — | 18 |
| Fasnia | 1.944 € | — | — | 17 |
| Valle Gran Rey | 2.272 € | — | — | 17 |
| La Guancha | 1.746 € | — | — | 15 |
| Los Llanos de Aridane | 2.194 € | — | — | 15 |
| Frontera | 2.741 € | — | — | 14 |
| La Victoria de Acentejo | 2.009 € | 15,63 | 9,3 % | 14 |
| Villa de Mazo | 1.615 € | — | — | 14 |
| Santa Cruz de la Palma | 2.108 € | — | — | 13 |
| Hermigua | 1.607 € | — | — | 12 |
| El Pinar de El Hierro | 2.170 € | — | — | 10 |
| Breña Baja | 2.774 € | — | — | 5 |
Preguntes freqüents
Quant costa el metre quadrat a Santa Cruz de Tenerife (província)?
El preu mitjà de l'habitatge en venda a Santa Cruz de Tenerife (província) és de 3.750 €/m² (mediana de 12.183 anuncis, dades a 2 de novembre del 2026).
Quina rendibilitat dona llogar un habitatge a Santa Cruz de Tenerife (província)?
El lloguer mitjà és de 16,67 €/m² al mes i la rendibilitat bruta mitjana (lloguer anual dividit pel preu de compra) és del 5,3 %. És una mitjana bruta: no descompta l'IBI, la comunitat, els períodes sense llogater ni els impostos.
D'on surten aquestes dades?
Dels anuncis públics de venda i lloguer dels portals immobiliaris que LUXXOR RADAR llegeix cada dia. Es calcula la mediana del €/m² i es descarten els preus absurds, els actius de bancs i les habitacions soltes. Són preus d'anunci, no de tancament.
Dades de LUXXOR RADAR, llicència CC BY 4.0: les pots fer servir citant «LUXXOR RADAR» amb un enllaç a aquesta pàgina. Són preus d'anunci, no de tancament.